Skip to content

Kanađani sa 8 djece preselili u Rusiju

Kanadski farmer rođen u Nizozemskoj, donio je intrigantnu odluku. Nakon što se s obitelji preselio u Kanadu u dobi od 4 godine, odlučio je krenuti očevim stopama i krenuti u novu avanturu.

  • Početkom ove godine obitelj iz Kanade preselila se u Rusiju.

13. februara je Arend imao sastanak sa ruskim Ministrom Poljoprivrede u Kremlju. Ići će da razmotre neke od mogućnosti za zemljište i da vide šta imaju na raspolaganju. Imaju opciju za privatno zemljište ili državno, i postoji mogućnost davanja u zakup, jedno ili drugo, a onda će naravno razmotriti i opcije za kupovinu neke seoske kuće.

Arend Feinstra, njegova supruga Anneesa i osmero djece odlučili su se nastaniti u jednom od sela regije Nižnji Novgorod.  Imaju 9 djece, ali je najstariji sin za sada još u Kanadi. Kod kuće su Kanađani bili farmeri, a sada žele nastaviti svoj posao u drugoj zemlji.

Porodica Feinstra / Foto: Facebook

Arend je prije otprilike četiri godine pokrenuo blog na YouTubeu, Countryside Acres, na kojem su počeli prikazivati ​​svoju svakodnevicu i život u velikoj obitelji. Nekoliko su se puta Kanađani selili iz jedne provincije u drugu – ili su bili nezadovoljni… Tada je glava obitelji razmišljala o preseljenju. Arend je razmatrao nekoliko opcija, poput Brazila ili Australije. No, na kraju su se odlučili preseliti u Rusiju.

“Zemlja za poljoprivredu je vrlo jeftina, i ima je puno, vrlo je dobra”, rekao je Arend na svom blogu.

Jedan od glavnih razloga preseljenja, prema riječima roditelja, su promjene koje su se u posljednje vrijeme dogodile u Kanadi.

Nismo vidjeli budućnost za našu djecu…

Nakon što su prodali svoju farmu u Kanadi, putovali su po Sjedinjenim Državama. Putujući kamp prikolicama Kanađani su posjetili Kaliforniju, Grand Canyon i druga turistička odredišta. “Imali smo sve što smo htjeli: dobru zemlju, kuću koju smo sami sagradili, prisjeća se par. Sami smo uzgajali hranu, posao je bio odličan. Ali nismo vidjeli budućnost za našu djecu…”

Početkom godine obitelj s osmero djece otišla je u Gruziju, a odatle u Rusiju.

“Djeca nisu željela ostati u Gruziji, željeli su doći ovdje u Rusiju. Vrijeme je kao u Kanadi, slična klima, pada snijeg, čak su i zgrade slične. Da li sam lud? Ne mislim tako!”, kaže Arand.

“Jesam li pobožan čovjek? Da. Vjerujem da je Bog na prvom mjestu u životu i to je jedan od glavnih razloga zašto smo došli u Rusiju, jer više nismo vidjeli jasan put za našu porodicu u Kanadi. Budućnost za konzervativnu hrišćansku porodicu tamo izgleda sve manja i manja. Sve je više pritisaka da se tamo prilagodimo “čudnim” novim ideologijama kojima se vrši pritisak na ljude u Kanadi, u školama i svuda drugdje”, dodaje Arend.

“Htjeli smo zemlju koja ima dugoročan put ka Bogu i to mi vidimo ovdje u Rusiji, vidimo naciju koja ide ka Bogu. Također smo željeli ekonomske prilike, a to je također sve teže i teže u Kanadi, prosječan Kanađanin je jednostavno pretrpan u dugovima, samo hrpe i hrpe dugova, moraju svake godine da pozajmljuju više novca da bi platili račune.”

“Nismo bili siromašni, nismo bili bogati, imali smo farmu, dobro nam je išlo, ali da njima (djeci) pomognem na farmi i da oni mogu kupiti više farmi u Kanadi bi bilo jako teško. Troškovi su previsoki, a profit prenizak. To je još jedan razlog zašto smo došli u Rusiju, jer u Rusiji te prilike i dalje postoje, ovdje ima puno zemlje i ovdje vlada želi da ljudi dođu i obrađuju je, a mi smo voljni to učiniti, tako da je to savršeno poklapanje”, kaže Arend u jednom od svojih videa.

Sada Kanađani privremeno borave u Nižnjem Novgorodu. Prema Arendovim riječima, razmatrali su nekoliko regija za preseljenje, uključujući regije Kaluga i Kostroma. Na kraju su se smjestili na Nizhegorodskaya, jer je lokalna vlast osigurala kvotu za useljavanje.

Kako je rekao Kanađanin, bliske porodični članovi uglavnom nisu podržavali njihovu odluku da se presele u Rusiju.

Mnogi su “mislili da su ludi”. Istodobno, doseljenike su ohrabrili pretplatnici njihovog bloga. U posljednje vrijeme ispod kanadskih videa pojavilo se dosta ruskih komentara.

Dok se Kanađani upoznaju s ruskom kulturom i običajima. U smještaju im pomažu članovi lokalne vjerske zajednice.

Feinstras ne planiraju ostati u Nižnjem Novgorodu – žele se preseliti na selo i početi baviti poljoprivredom.

Ko su oni i kako su živjeli u Kanadi pogledajte u videu ispod: