Skip to content

Moskva revidirala broj mrtvih u Makiivki na 89

Rusko ministarstvo obrane u srijedu je okrivilo upotrebu mobilnih telefona od strane svojih vojnika za smrtonosni ukrajinski raketni napad u kojem je, kako je kazalo, ubijeno 89 vojnika, čime se broj poginulih znatno povećao.

Moskva je prethodno rekla da su 63 ruska vojnika ubijena u udaru tijekom vikenda. Broj se povećao nakon čišćenja ruševina.

 

Rusko ministarstvo obrane priopćilo je da su četiri ukrajinske rakete pogodile privremenu rusku vojarnu u zgradi strukovne škole u Makijevki, gradu blizancu regionalne prijestolnice Donjecka u istočnoj Ukrajini.

Iako je službena istraga pokrenuta, glavni razlog napada očito je nedozvoljena masovna upotreba mobilnih telefona od strane vojnika, priopćilo je ministarstvo.

“Ovaj čimbenik omogućio je neprijatelju praćenje i određivanje koordinata lokacije vojnika za raketni napad”, navodi se u priopćenju objavljenom nešto poslije 1:00 ujutro u Moskvi u srijedu.