Skip to content

PUTIN LIČNO OBIŠAO BIRO ZA PROIZVODNJU RATNE OPREME

Danas su se u gradu Tuli (Rusija) okupili čelnici kompanija i poduzeća koja se nalaze širom Rusije, od Dalekog istoka, Sibira, Urala do europskog dijela.

Sastanak s voditeljima organizacija obrambene industrije u Rusiji / Foto: Kremlin.ru

Tijekom radnog putovanja u Tulsku oblast, Vladimir Putin je posjetio Biro za dizajn instrumenata A.G. Shipunov, koji je specijaliziran za razvoj oružanih sustava.

Zajedno s ruskim predsjednikom pregledu opreme prisustvovao je i guverner Tulske oblasti Aleksej Djumin. Šef ruske države je pregledao pogone za sklapanje teških vozila i lako oklopnih vozila, kao i pogon za strojnu obradu.

Upravo smo guverner i ja obišli biro gdje se razvija visoko precizno i ​​drugo oružje, uključujući i oklopna vozila, a sada ćemo, naravno, razgovarati o svim temama koje nas se tiču. Najvažnija, ključna zadaća poduzeća vojno-industrijskog kompleksa je osigurati našim jedinicama, naprednim jedinicama sve što je potrebno: naoružanje, opremu, streljivo, opremu i to u potrebnom obimu i kvaliteti u kratkom vremenu”, kazao je Putin.

Putin se zahvalio čelnicima i osoblju poduzeća obrambene industrije za njihov savjestan rad, za njihov stvarni doprinos jačanju obrambene sposobnosti i sigurnosti Rusije i poželio svima uspjeh za dobrobit Domovine i naroda, te im čestitao nadolazeće novogodišnje praznike.

JSC “Design Bureau of Instrument Engineering” nazvan po akademiku A.G. Shipunov, osnovana 1927. godine. U ovom trenutku, to je raznolika organizacija vojno-industrijskog kompleksa zemlje i specijalizirana za razvoj sustava naoružanja za taktičku borbenu zonu.